Patara Plajı Patara Plajı Nerede?

Antalya gezilecek yerler arasında olan Patara‘yı daha önce hiç ziyaret etmek istemiş  miydiniz? Daha burayı keşfetmediyseniz, bu sene Patara Plajı‘nda denize girmek için iyi bir fırsatınız olabilir. 

 2020 Yılı Patara Yılı ilan edildi. Eğer gezilecek  yer tavsiyesi arıyorsanız tam size göre bir yer. Ne kadar güzel desek de anı yaşamanız gerek yola koyulmanız gerek. Yola çıkacağım ama arabam yok derseniz bu site tam sizin için www.tasitbul.com

Patara, Antalya’da Fethiye-Kalkan arasında bulunuyor. Kaş ve Fethiye’ye yakın konumda olan Patara Plajı, ismini burada bulunan antik şehirden alıyor.

Neden Patara derseniz eğer küçük bir örnek  vereyim Milattan önceki dönemden günümüze ulaşmayı başarabilmiş tek deniz fenerinin Patara’da olduğunu söylemeden edemeyiz.

Pekiya Noel Baba olarak bilinen Aziz Nicholaos’ın Pataralı olması sizi şaşırtmaz mı? Meğer bizim noel baba Antalyalıymış.

Hemen arabanı kirala yola çık görmen gereken daha çok şeyler var.  www.tasitbul.com bir tık uzağında gir kirala bence iyi fikir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright , Her hakkı saklidır. tasitbul.com | 2018

Iyzico