Kışa Aracınız Hazırmı?

Kış geliyorken insanlar bile kendine çeki düzen vermeye başlıyor. Kendisiyle yetmiyor kış için yemek bile depo etmeye başlıyor. Durum böyleyken insan yapımı arabalarımızın kış hazırlığı olmasa olmazlardan. Kış hazırlığı denince aklımızı fren balataları, lastikler, motor soğutma suyu, silecekler, hava filtresi gibi gbi olmazsa olmaz noktalar geliyor aklımıza. Sizin için ilankutunuz.com olarak araştırdık okumaya devam edebilirsiniz.

Antifriz seviyesine, Aküye, Marş / şarj dinamosuna aman dikkat;
Kış aylarında hava sıcaklığı sıfırın altına indiği için ek maddeler sayesinde yani antifriz sayesinde motorun soğutması daha kolay şekilde yapıla biliyor kışın ilk olarak antifrizlerimizin seviyesi önemlidir.
Kışın arabalarımızın elektrik tüketimi artar onun için arabalarımızın elektrik marj ve şarj dinamolarına baktırmalıyız
Soğuk havalarda bir diğer konuda eskimiş akülerin daha kolay tahrip olması ve kolay bitmesidir.
Lastikler ve filtre;
Arabamızın olmazsa olmazlarından kış lastikleridir. Kışın havaların soğuk ve yağışlı olmasıyla eskiyen ve kışa hazır olmayan yazlık lastikler ve eskiyen lastikler değişmeli.
Hava filtresi ve karbüratör kontrol edilmeli temizletilmelidir.
Fren sistemine baktırılmalıdır çünkü havalar soğuk yerler kaygan olacaktır.
Silecekler ne durumda;,
Gelebilecek her türlü hava şartına hazır olmalıyız. Bu hava olayları bizi yolda evde yakalaya bilir. Güzel bir silecek sistemi ile yağışlı günlerde güzel bir sürüş deneyimi elde ederiz.
Son bir hatırlatma; arabamızda zincir, küçük bir kürek, ilk yardım çantası ve ne olur ne olmaz diye uzun ömürlü bisküviler bulundurmanızı tavsiye ederiz. www.tasitbul.com

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright , Her hakkı saklidır. tasitbul.com | 2018

Iyzico